KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı:
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ilke ve teknikleri konusunda yeterlilik ve uygulamada yetkinlik kazanmak.

Eğitimin Tanıtımı:
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışma Yaklaşımı Nedir?
Bu model problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Varolan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitim İçeriği:
- Çözüm Odaklı Danışmanlığın Temel Prensipleri
- Çözüm Odaklı Danışmanın Sekiz Temel Özelliği
- Çözüm Odaklı Danışmanlık: 7 Basamaklı Süreç
- Çözüm Odaklı Danışmanlık Stratejileri; Soru örnekleri
- Çocuklarla Çözüm Odaklı Çalışma
- Okullarda Çözüm Odaklı Yaklaşım Uygulamaları; örnekler
- Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım

Eğitim Süresi: 4 gün
25-26-27-28 Ekim 2021 / Saat: 19.00-22.00

Eğitim Sonunda Verilecek Belge:
Katılımcılara eğitim sonunda Üniversite  onaylı “Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir

Eğitim Ücreti: 850 TL
Öğrencilere ve Gruplara (5 kişi ve üstü) %10 indirim uygulanacaktır.

Eğitim Yeri: Eğitimimiz ZOOM üzerinden canlı ders şeklinde gerçekleşecektir.

Kime Yönelik Yapılacaktır?
Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Psikiyatrlar, Psikiyatri Hemşireleri, Sosyologlar, Aile Danışmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Sosyal Hizmet Uzmanları, Okul Öncesi Öğretmenleri ve bu bölümlerde lisans eğitimi gören 3. ve 4. sınıf öğrencileri eğitime katılabilirler.

Eğitim Hakkında Ayrıntılı Bilgi Ve Kayıt İçin aşağıdaki irtibat numaramızdan bilgi alabilirsiniz 
İrtibat No: 0 533 151 33 47 
Mail: info@yetkinaile.net

İhtiyacınız Olan Şeyler: Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon. Aktif bir internet bağlantısı.

Eğitmen: Dr. Öğretim Üyesi Nevin Dölek
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecelerini almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Bir özel okulda uzun yıllar okul psikoloğu olarak çalışmıştır; daha sonra 2 yıl ISTEK Vakfı Okulları Eğitim Şube Müdürü olarak görev almıştır. Aile ve çift terapisi ve travma danışmanlığı alanlarında uzmanlık eğitimi almıştır. BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu olarak uzun yıllar ergenler, çiftler ve ailelerle psikolojik danışma yapmıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi PDR bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisidir. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler ve konferanslar vermekte ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’nin yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek, 2000 yılında Amerikan Okul Psikologları Derneği (NASP), 2006 yılında ise Uluslararası Okul Psikologları Derneği (ISPA) tarafından ödül verilmiştir.